Wahadełka radiestezyjne

Wahadełka radiestezyjne od lat są znane i wykorzystywane w ezoteryce. Mają zastosowanie przede wszystkim w przepowiadaniu przyszłości. Ponadto używane są też w medycynie czy do odnajdowania żył wodnych. W nowoczesnych badaniach naukowych także używa się swego rodzaju wahadeł.

Przepowiadanie przyszłości

Wahadełko wykorzystywane do przepowiadania przyszłości jest zazwyczaj metalowe. Trzyma się je nad przedmiotem, z którym związane jest dane pytanie. Przedmiot ten może być symbolem człowieka lub innego przedmioty. Pytani zadawane za pomocą wahadła wymagają odpowiedzi tak lub nie. Wiele osób sceptycznie nastawionych do ezoteryki twierdzi, że ruch wahadła spowodowany jest po prostu przez efekt Carpenter’a. To nic innego jak podświadome kierowanie motorycznych procesów, które wytwarza osoba trzymająca wahadło poprzez swe ukryte pragnienia. Dlatego też metoda ta budzi sporo kontrowersji.

modele wahadełek do radiestezji

Interpretowanie ruchów wahadła

Interpretacja następuje na podstawie wyznaczonych kryteriów. W zasadzie każdy może nauczyć się przepowiadania przyszłości za pomocą wahadła. Nie trzeba posiadać wrodzonych cech czy sił, choć oczywiście jest to jak najbardziej wskazane. Wraz z wahadłem dostaje się bowiem instrukcję działania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz